وزیر نیرو در کارخانه نواوری آزادی : استارتاپ‌ها در طرح‌های آب و برق مشارکت نمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رضا اردکانیان پیش از ظهر امروز از کارخانه نوآوری آزادی که ۱۵۰ تیم استارتاپی با جمعیت حدود هزار نفر در آن مشغول به کار هستند، بازدید کرد.
شرکت‌های شتاب دهنده در کارخانه نوآوری آزادی که دارای ۱۰ سوله صنعتی و یک ساختمان مرکزی در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع بنا شده، در بخش‌های گردشگری و توریسم، معماری و زندگی شهری نانو داروها، اینترنت اشیا، نوآوری بیمه‌ای و مالی، تولید محتوا و سلامت الکترونیک مشغول فعالیت است.
تامین سرمایه نقدی، ایجاد فضای کاری، آموزش‌های تخصصی، مربیان خبره و شبکه شرکت‌های سرمایه گذاری از جمله خدماتی است که شرکت‌های استارتاپی در این مجموعه دریافت می‌کنند.
ایجاد اشتغال تخصصی و پایدار، ترویج فرهنگ کارآفرینی، تقویت اقتصاد دانش بنیان و افزایش سرمایه گذاری در بخش نوآوری از اثرات کارخانه‌های نوآوری به شمار می‌آید.
اردکانیان در گفتگو با تعدادی از استارتاپ‌ها از آن‌ها برای مشارکت در طرح‌های مدیریت مصرف آب و برق، کاهش شدت انرژی، توسعه گردشگری سد‌ها و … دعوت به همکاری کرد.
کارخانه نوآوری آزادی، اولین شعبه پارک فناوری پردیس است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با مشارکت دولت و بخش خصوصی در محدوده میدان آزادی تهران تاسیس شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.