دکتر ظریف در کارخانه نوآوری آزادی

مهدی عظیمیان در بازدید دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از کارخانه نوآوری آزادی با اشاره بخش های مختلف این کارخانه افزود: این کارخانه در جهت ترویج فرهنگ کارآفرینی، تقویت اقتصاد دانش بنیان در کشور و نیز افزایش سرمایه در بخش نوآوری ایجاد شده است.
وی ادامه داد: تمام سعی ما این است که سرمایه گذاری بخش خصوصی که سرمایه گذاری ستنی است را به سمت سرمایه گذاری در بخش نوآوری بیاوریم.
وی گفت: ‌کارخانه نوآوری آزادی کارخانه متروکه الکترود سازی بوده که توسط دولت بازسازی و توسط بخش خصوصی برای حضور استارتاپ ها سرمایه گذاری شده است.
عظیمیان اظهار داشت: این کارخانه مشتمل بر یک ساختمان اداری و ۱۰ سوله است که هر سوله با تیم های استارتاپی و یک شتابدهنده فعالیت می کنند، اکنون در سوله‌های این کارخانه نوآوری تیم های استارتاپی در بخش های تولید محتوا، حوزه نوآوری بیمه ای، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نانو دارو و شتابدهنده در حوزه معماری و زندگی شهری فعال هستند.
مدیرکل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس گفت: اکنون شعبه دو این کارخانه نیز در تقاطع اتوبان امام علی (ع) و شهید بابایی با نام کارخانه نوآوی های وی  راه اندازی شده است و تیم های متعددی فعالیت خود را شروع کرده اند.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز دوشنبه ( ۲۹ مهر) با حضور در کارخانه نوآوری آزادی (شعبه پارک فناوری پردیس در تهران) از این مجموعه بازدید و از نزدیک با فعالیت استارتاپ‌های فعال در این مرکز آشنا شد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.